Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Ahirette Bizi Ne Kurtaracak?

Ahirette Bizi Ne Kurtaracak?
Ahirette Bizi Ne Kurtaracak?

Ahirette bizi ne kurtarır? Birine (bir şeyhe) bağlanmak bizi kurtarır mı? Allah yolunda gayret etmek yerine bir kurtarıcı beklemek doğru mu ve Mehdî aleyhisselam’ın zamanına yetişmenin bize âhirette kazandıracağı bir şey var mıdır?

Mü’min dâimâ Rabbine karşı vazifeleri hususunda kendi hâlini gözden geçirmelidir. Bazı câhillerin dediği gibi; “ben filân zâta bağlıyım, o beni kurtarır” kolaycılığıyla rehâvet içinde yaşamaktan sakınmalıdır. Zira bu, ekseriyetle insanı gayretten alıkoyan, nefsânî bir düşüncedir.

AHİRETTE BİZİ NE KURTARIR?

Nitekim kimi insanlar, Allah yolunda gayret etmek yerine bir kurtarıcı “Mehdî” beklerler. Hâlbuki âhirette bizi kurtaracak olan, Mehdî aleyhisselam’ın çıkıp çıkmaması değildir. Bizi kurtaracak olan; hangi zaman ve mekânda olursak olalım, Hakk’a kulluktur, Allah yolunda gayret-i dîniyye sahibi olmaktır.

Mehdî aleyhisselam bizim vakt-i hayatımızda zuhûr ederse, onun yanında olabilecek liyâkatte bir takvâ hayatını şimdiden yaşamaya gayret etmeliyiz. Şâyet bizde bu gayret varsa, Mehdî aleyhisselam’a yetişememenin bir zararı yoktur. Fakat bu gayret yoksa, Mehdî aleyhisselam’ın zamanına yetişsek de bunun bize âhirette kazandıracağı bir şey olmaz.

admin 135

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla