Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Genç Dergisinin 203. Sayısı Çıktı

Genç Dergisinin 203. Sayısı Çıktı
Genç Dergisinin 203. Sayısı Çıktı

Genç dergisinin 203. sayısı çıktı. Genç dergisinin Ağustos 2023 sayısı “Dikkat! Bu Sayı Katkı Maddesi, Koruyucu ve Renklendirici İçermemektedir!” kapağıyla yayınlandı.

“Dikkat! Bu Sayı Katkı Maddesi, Koruyucu ve Renklendirici İçermemektedir!” başlığıyla çıkan Genç dergisinin 203. sayısının sunuş yazısında, okurlar için bu ay hazırlanan sağlık dosyasında “Umutsuz mu olmalıyız? Sağlıklı beslenmek günümüzde de mümkün mü? Yediğimiz her şey mi zararlı? Hiç mi sağlıklı ürün yok?” gibi sorulara cevaplar arandığı belirtildi.

GENÇ DERGİSİNDE BU AY NELER VAR?

Dikkat! Bu Sayı Katkı Maddesi, Koruyucu ve Renklendirici İçermemektedir!

Gençliğin diriltici nefesiyle koşmak, aşkla, heyecanla yeni ufuklara yelken açmak, dostlarımızla muhabbet etmek, kulluğumuzun tadına varmak için sağlıklı bir bedene ihtiyacımız var. Sıhhatli bir bedenin yolu sağlıklı beslenmekten, güvenilir gıdadan geçiyor. Biz bu sayımızda hayatımızın merkezinde yer alan gıda konusunu “acil durum” çağrısıyla masaya yatırmayı arzu ettik.

“Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi/Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi.” diyor şair. Sağlık, dünya yolculuğumuza güzel bir şekilde devam edebilmek için olmazsa olmaz şartlardan biri. Bunu sağlayan da doğal ve fıtri gıdalar. Lakin günümüzde doğal gıdalar geri planda. Özellikle çocuklar ve gençler, gıda konusunda çok büyük bir tehlikeyle yüz yüze. Raflarda kanser, nice hastalık kol geziyor, safi fıtratlar bozuluyor. “Gıda meselesi” artık bir milli güvenlik meselesidir.

Fizyolojik hastalıklara, ruhi bunalımlara, pek çok sıkıntıya sebep olan nice sağlıksız gıda hayatımızı işgal etmiş durumda. Peki, umutsuz mu olmalıyız? Sağlıklı beslenmek günümüzde de mümkün mü? Yediğimiz her şey mi zararlı? Hiç mi sağlıklı ürün yok? Cevaplar dosyamızın içinde saklı…

GİMDES Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu üyesi olan Hayreddin İşbilir ile helal, temiz ve sağlıklı gıdalara ulaşım hakkında özel bir söyleşi gerçekleştirdi Sefa Soner Kurt. YediHilal Genel Başkanı Samet Paçacı ile gençliğe ve gençliğin durumuna dair konuştu Şehadet Özek. Yazar Ahmet Melih Karauğuz ile edebiyat, yapay zeka ve dijitalleşme üzerine muhabbet etti Hanife Palta. Öğretmen Resul Aydoğan ile oyunları, çocukları, Eğitsel Oyunlar Akademisini, oyunlarla öğrenmeyi ve eğitimcinin eğitimini konuştu Serdar Kesik.

Nurcan Doğan, “Neler Olmuş Öyle?” köşesinde gençliğin dilinden haberler aktarıyor. Burak Çetik, özgün yaklaşımı ve özel seçkisiyle dünyanın dört bir yanından farklı güzellikleri sunuyor “Yeryüzü Güzelleri” köşesinde. “Vefa” köşesinde hatıralarını yazmaya devam ediyor Süleyman Ragıp Yazıcılar. Mehmet Yüzücü, “Anadolu Postası” köşesinde Nuri Pakdil’i mercek altına aldı. Tülay Gökçimen, samimi kalemiyle mültecileri satırlara döktü.

Tuğçe Şifa Zorlu, gönle dokunan, kalpten vuran yazılar kaleme alıyor “Turnusol Kâğıdı” köşesinde. Emre Topoğlu, “İzi Kalır” köşesinde güzel bir iz bıraktı yeni sayımızda. Muhammed Esat Altıntaş, gençlere yeni ve güzel tekliflerle geliyor “Bir de Böyle Baksak” köşesinde. “Şifahane” köşesinde dimağımızı tatlandıran, gönlümüzü güzelleştiren cümleler sunuyor Abdullah Uçar. Prof. Dr. Soner Duman, “Kafadaki Sorular” köşesinde gençliğin sorularına gençliğin dilinden yanıtlar veriyor. S. Bilgehan Eren, gençler için mühim konuları mercek altına alıyor “Fikr-i Firari” köşesinde.

“Heybe” köşesinde gençliğin dilinden gençliğe sesleniyor Kürşat Karaca. “Sağlık Olsun” köşesinde sağlığımıza iyi gelecek tavsiyeler sunuyor Abdülsamet Koçyiğit. Hande Berra gezdiği diyarlarda biriktirdiği hatıraları ve heybesine koyduklarını paylaşıyor “Gezi-Yorum” köşesinde. Burak Genç, “Sanat Defteri” köşesiyle kültür sanat dünyasının nabzını tutuyor, kıymetli tavsiyeler sunuyor. Süleyman Çınar, “Tecrübe Konuşuyor” köşesiyle gençlerin gönlündeki sorularla büyüklerin tecrübeleri arasında köprü olmaya çalışıyor. “Kılavuz” köşesinde çizgilerle hem güldürüyor hem düşündürüyor Yusuf Kot.

Ayrıca ülkemizden, gönül coğrafyamızdan ve dünyadan özgün yaklaşımlarla hazırlanmış haberlere, kültür sanattan bilim teknolojiye, yazılardan röportajlara birçok güzide içerik GENÇ Dergisi’nde sizleri bekliyor.

Daha fazlası için GENÇ’in yeni sayısını almayı, çevrenize duyurmayı unutmayın, unutturmayın.

GENÇ Dergisi, Ebedi Gençlik Dergisi…

Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

admin 114

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla