Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

seyyidül istiğfar duası anlamı okunuşu

seyyidül istiğfar duası anlamı okunuşu
seyyidül istiğfar duası anlamı okunuşu

seyyidül istiğfar

seyyidül istiğfar Duası Günahları bağışlatır.

Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurdular: “Her kim sabah olduğunda seyyidü’l-istiğfarı okur ve akşam olmadan vefat ederse cennetlik olarak ölmüş olur. Her kim de akşam olduğunda seyyidü’l-istiğfarı okur ve sabah olmadan vefat ederse cennetlik olarak ölmüş olur” (Buhârî; Ebû Davud; Tirmizî; Nesâî; İbn Mâce).

seyyidül istiğfar duası

“Allahümme ente rabbî. Lâ ilâhe illâ ente. Halaktenî. Ve enâ abdüke. Ve enâ alâ ahdike ve va‘dike mesteta‘tü. Eûzü bike min şerri mâ sana‘tü. Ebûü leke bi-ni‘metike aleyye ve ebûü bi-zenbî. Fağfirlî. Feinnehu lâ yağfirü’z-zünûbe illâ ente.”

seyyidül istiğfar duası anlamı

“Allahım! Sen benim Rabbim’sin. Senden başka ilâh yoktur. Beni sen yarattın. Ben senin kulunum. Sana verdiğim sözü ve vaadi gücümün yettiği kadar tutuyorum. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınıyorum. Bana verdiğin nimetleri ikrar, kusur ve günahlarımı da itiraf ediyorum. Beni bağışla. Senden başka hiç kimse günahları bağışlayamaz.” Amin?

Allah cc bizleri çokça merhametli imkanlar ve fırsat veriyor bizi affetmek için Hata yapabiliriz imansız fakat pişman olup samimi bir kalp İle tövbe edersek ve tekrar aynı Günah veya başka günahlar işlememeye dikkat eder isek Allah cc bize yardım eder korur. O bizi kalblerimize  niyetimiz en iyi bilendir.  Affettiği kullarından olmak DUA’sı ile.

admin 330

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla