Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Sosyal Medya Trendleri Nasıl Takip Edilir?

Sosyal Medya Trendleri Nasıl Takip Edilir?
Sosyal Medya Trendleri Nasıl Takip Edilir?

Sosyal medya trendleri günümüzde iletişim ve pazarlama stratejilerinin ayrılmaz parçası haline gelmiştir. Trendleri yakından takip ederek, dijital pazarlama stratejilerine dahil edebilir, daha fazla etkileşim, takipçi ve dönüşüm elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Trendleri Neden Önemli?

sosyal medya trendlerinin önemi

Sosyal medya, binlerce kullanıcının bireysel ya da işletme hesabı üzerinden daha fazla takipçi çekmek ve etkileşim yaratmak için kullandığı platformlardan oluşuyor. Platformlar üzerinden dönüşüm sağlarken gelir elde edebilmek için de sosyal medya stratejilerine ihtiyaç oluyor.

Özellikle internet çağının her geçen gün gelişmesi, kullanıcıların dijitale olan samimiyeti ve bağlılığını arttırıyor. Dijitalle genişleyen kullanıcı/takipçi kitlesinden kendi payınıza düşeni almak, hesabınızın hızla büyümesine ve etkileşimleri gelire çevirmenize olanak tanıyacaktır.

 

Büyük pastanın birbirinden farklı çokça dilimi varmış gibi gözükse de, trendleri takip ederek stratejiler oluşturmak yapabileceğiniz en iyi sosyal medya çalışmalarından olacaktır.

 

Sosyal Medya Trendlerini Nereden Takip Edebilirim?

Sosyal medya trendlerini takip edebileceğiniz birçok web site, blog ve sosyal medya hesabı bulunuyor. Bunlar içerisinde ‘Social Media Today’ gibi platformlar olduğu kadar, bireysel trend paylaşımı yapan hesaplar da bulunuyor.

 

Bir sürü kaynak arasından size en çok hitap edeni seçip, blogları veya videolu anlatımları gün içerisinde kontrol edebilir; yeni yayınlanmış haberleri güncel bir şekilde herkesten önce öğrenebilirsiniz. Bunun için:

 

  • Instagram, Facebook, LinkedIn vs gibi sosyal medya platformlarının kendi blogları ve algoritma güncelleme haberleri.
  • Üstte belirttiğim Marketing Türkiye ya da Social Media Today tarzında güncel blog web siteleri.
  • Bireysel sosyal medya haberleri paylaşan hesaplar.
Sosyal Medya Trendleri Neden Önemli?
Sosyal Medya Trendleri Neden Önemli?

 

Yalnız bu üç madde içerisinde yer alan kaynakları yakından takip etmeniz dahilinde, pazarlama stratejinizi daha kolay oluşturabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Trend Takibi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya, hızla gelişen ve değişen platformlar bütünüdür. Sahip olduğu bilgi verisine ek olarak her an her saniye daha fazlası eklenmektedir. Gelişen ve büyüyen platformlar arasında hesabımızın aktif kalması ve etkileşim oranlarımızı yükseltmek için trendleri yakından takip etmemizin öneminden yukarıda bahsetmiştim. Şimdi ise sizler için, sosyal medya trendlerini nasıl takip edilir? sosyal medya trendleri nasıl uygulanır? sorularını cevaplayacağım.

 

Kullanıcı Odaklı mı? Müşteri Odaklı mı?

Sosyal medya trendlerini uygulamadan önce, hesabınızın kullanıcı odaklı mı yoksa müşteri odaklı mı? olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Baktığınızda birbiriyle aynı gibi dursa da, farklı yaklaşımlara sahiptirler. Bunlar:

  • Kullanıcı odaklı yaklaşım, kullanıcı deneyimini merkezine alır.

Müşteri odaklı yaklaşım ise müşteri memnuniyeti ile ilgilenir.

  • Kullanıcı odaklı, kullanıcı ihtiyaçları, beklentileri araştırılır ve anlaşılmaya çalışılır.

Müşteri odaklı ise, müşteri ihtiyaçları ve geri bildirimleri ile ilgilenir.

  • Kullanıcı odaklı yaklaşım ürünlerini kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlar.

Müşteri odaklı yaklaşım, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak ürün geliştirmeleri ile ilgilenir.

 

İkisi arasındaki ayrıma dikkat ederek, hangi sosyal medya trendinin işletme hesabınız için daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

admin 92

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla