Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.

İbrahim Ethem Hazretleri? Çok güzel Mutlaka Okuyunuz

İbrahim Ethem Hazretleri? Çok güzel Mutlaka Okuyunuz
İbrahim Ethem Hazretleri? Çok güzel Mutlaka Okuyunuz

İbrahim Ethem Hazretleri Çok güzel Mutlaka Okuyunuz

peygamberin ümmeti olarak dünyaya gelmişiz bu nimetin kıymetini biliyor muyuz? Bunun için şükrediyor muyuz ?Hızır Aleyhisselam 

İbrahim Ethem Hazreti, tacı tahtı terk ediyor, Seneler sonra kendi yaptırdığı camide yatsı namazı kılıyor, “dışarıda kar var, hava çok soğuk, şurada lovroşayo  da sabah olunca giderim” diye düşünüyor, Caminin bekçisi  geliyor… Bekçi: “Napıyorsun burada?” diyor. Ethem Hazretleri ise: “Müsaade et! Şurada yatayım, sabah namazından sonra gideceğim” diyor.

Mutlaka okunuz Çok güzel

İbrahim Ethem Hazreti, tacı tahtı terk ediyor, Seneler sonra kendi yaptırdığı camide yatsı namazı kılıyor, “dışarıda kar var, hava çok soğuk, şurada lovroşayo  da sabah olunca giderim” diye düşünüyor, Caminin bekçisi  geliyor… Bekçi: “Napıyor sun burada?” diyor. Ethem Hazretleri ise: “Müsaade et! Şurada yatayım, sabah namazından sonra gideceğim” diyor.

Bekçi bacağından tutuyor onu ve “İbrahim Ethem senin gibi çulsuzlar için yaptırmadı bu camiyi!” diyor ve bacağından sürükleye sürükleye kafasını merdivenlere vura vura atıyor dışarıya. İbrahim Ethem bu camiyi ben yaptım diyemiyor kibir olur diye, çaresiz şehre gidiyor, her taraf kapalı, sadece bir yer açık ekmek fırını… Kapıyı çalıyor ve sabaha kadar oturma müsaadesi istiyor, orada çalışan işçi “geç otur” diyor, aradan bir-iki saat geçiyor, sabah ezanı okunmaya başlıyor, okunduktan sonra işçi dönüyor…

“Hoş geldiniz, nereden gelip nereye gidiyorsunuz isminiz nedir?” diyor. İbrahim Ethem Hazretleri’mde “ben bu fırında işçiyim, iki çocuğum var, iki de yetime bakıyorum. ben onlara şimdiye kadar haram lokma yedirmedim, senin geldiğin vakit benim mesai saatim dahilindeydi, ezan okundu mesaim bitti seninle istediğin kadar konuşabiliriz, şimdi, kazancıma haram karışmaz” diyor… İbrahim Ethem Hazretleri: ” Sen ne güzel adammışsın, sen Allah’tan bir şey isteyip de olmadığı vaki oldu mu?” diye soruyor.

“Ben Allah’tan ne istediysem verdi, fakat Allah’tan bir şey istedim, onu bana vermedi, Allah’a yalvardım, bana İbrahim Ethem Hazretlerini göstermedi” diyor… “O Allah öyle bir Allah ki ” diyor Ethem Hazretleri “İbrahim Ethem’in bacağından sürükleye, kafasına vura vura getirir sana gösterir, sen yeter ki yürekten iste diyor…

Sevenin sevdiğinden istediği tek şeydir dua… ayrı bedenleri bir muhabbette birleştirendir dua… Çaresizken sığındığımız tek limandır dua… kulun Rabbiyle’ teke tek buluştuğu andır dua… “yoksulun ekmek kapısı, dertlinin derman kapısıdır dua… Rabbim fırıncının duası gibi ihlasla dua yapabilmemizi nasibetsin, dualarda buluşalım ve her şer Hayrı olsun inşallah,,,,,

Hızır Aleyhisselam

Hızır Aleyhisselam bir gün gökyüzüne derin derin bakar öyle derin bakar ki Arş-ı Ala’da yazılı olan Fatiha suresini görür. Fatiha suresine aşık olur. Allah’a yalvarır “ne olur Yarabbi bu sureyi bana indir. ” fakat Allah şöyle buyurur: “Ben bu sureyi alemlere rahmet olarak göndereceğim Hz.

Muhammed (sa.) indireceğim.” Tabii Hızır Aleyhisselam bunu duyunca Allah’a tekrar yalvarır. “Ya Rabbi! beni Hz. Muhammed’e ümmet olarak ulaştır.” der ve duası kabul olur. bilindiği gibi Hızır Aleyhisselam Peygamberimizden binlerce yıl önce doğmuştur.

Fakat Peygamberimizi görmek ve ona ümmet olmak için Allah’a yalvarır dua kabul olur ve ölümsüzlük uyumdan içer. Peygamberimiz Hızır Aleyhisselamlar sohbet ettiği kaynaklarda vardır. Halen aramızda Allah için kıyamete kadar hizmet edecektir.

Düşünün Hızır Aleyhisselam Peygamberimizden binlerce yıl önce peygamberimize ümmet olabilmek için Allah’a yalvarmış işte bu kadar önemli peygamberimize ümmet olabilmek biz peygamberin ümmeti olarak dünyaya gelmişiz bu nimetin kıymetini biliyor muyuz? Bunun için şükür ediyor muyuz?

İbrahim Ethem Hazretleri Çok güzel Mutlaka Okuyunuz

ALLAH’IM BİZİ MÜSLÜMAN OLARAK YARATTIĞIN İÇİN VE VARİSİ NEBİYE EVLAT KILDIĞIN İÇİN SANA SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN….

~~~AMİN amin Selam ve Dua İle~~

admin 241

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla