Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Kalbin Sükuneti Nasıl Elde Edilir

Kalbin Sükuneti Nasıl Elde Edilir
Kalbin Sükuneti Nasıl Elde Edilir

Hepimiz, Allah’ın rahmetinden asla ümit kesmememiz gerektiğini duyduk. Ve yüzeyde yapmamaya çalışıyoruz, ama Şeytan burada devreye giriyor.. Kendimizi ve bazı şeyleri değiştirme konusundaki yetersizliğimizi, özellikle de hissettiğimiz iç karışıklığı umutsuzluğa kaptırıyoruz. Allah’ın rahmetinden umudumuzu kesiyoruz.

Ancak bu, çaba sarf etmememiz gerektiği veya uyuşmaz olduğumuzu hesaba katacağımız anlamına gelmez. Anahtar, bu sorun sırasında Allah ile olan bağımızı geliştirmek . Biz ise biliyoruz Allah’tan ümit kesilmez, hiç bir durum ümitsiz değildir.  Hiçbir üzüntü asla kalıcı değildir. Denemeleri algılanması gerektiği gibi algılıyoruz – Allah’a olan güvenimizin bir sınavı olarak, bilgimizi uygulamaya koymamıza ve bizi O’na yaklaştırmaya zorluyoruz.

İlk alıştırma, bilinçli olarak Allah’ın bildiğini fark etmemizdir. Hangi sıkıntıdan geçersek gidelim, ne kadar zorlanırsak yaşayalım, asla yalnız olmadığımızı anlamalıyız. Dünya tarafından ve bize en yakın olanlar tarafından terk edildiğimizi hissetsek bile, Allah vardır. Kuran’da bize hatırlatıyor.

20:46

“Korkmayın buyurdu: çünkü ben sizinle beraberim, işitirim ve görürüm. ”Taha Suresi:( 20:46 )

Allah’ın bizimle olduğunu, bize yakın olduğunu  kabul ederek başladığımızda, içsel endişelerimize bir çözüm olur. Allah’la olan münasebetlerimizi geliştirmek için bilmemiz gereken şeyler var . O zaman Allah’a bu yakınlığı korumak için yapmamız gereken şeyler var . Ve son olarak, gereken şeyler vardır talip için Rabbimize ideal bir ilişki elde etmek. Dizinin sonuna gelindiğinde, hepimizin Allah ile daha güçlü bir ilişki kurması için dua ediyoruz.

 

admin 219

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla