Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Yaz Kur’an Kurslarında Yaklaşık 4 Milyon Öğrenci Eğitim Alacak

Yaz Kur’an Kurslarında Yaklaşık 4 Milyon Öğrenci Eğitim Alacak
Yaz Kur’an Kurslarında Yaklaşık 4 Milyon Öğrenci Eğitim Alacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaz Kur’an kurslarının açılışının ikinci haftasında öğrenci sayısının 2 milyona yaklaştığını belirterek, “Bu sezon sonuna kadar yaz Kur’an kurslarımızdan istifade edenlerin sayısı 4 milyon civarında olacaktır.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Gülhane Camii Yaz Kur’an Kursu’nda eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.

“TEMEL DİNİ BİLGİLERİN YÜZDE 80’İ KUR’AN KURSLARINDA ÖĞRENİLİYOR”

Buradaki konuşmasında, 3 Temmuz’da Türkiye’nin bütün camileri ve Kur’an kurslarında yaz Kur’an kurslarının başladığını ve kayıtların halen devam ettiğini belirten Başkan Erbaş, “Ülkemizde insanlarımızın büyük çoğunluğu yani yüzde 80’i temel dini bilgilerini yaz Kur’an kurslarındaki hocalarımızdan alıyor. Buradan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz; çocuklarımız okul öncesi, ilkokul ve ortaokul çağlarındayken lise çağlarını geçirmeden mutlaka camilerimizde açtığımız yaz Kur’an kurslarına devam etsinler. Belli bir yaştan sonra öğrenmek de zorlaşıyor.” dedi.

Başkan Erbaş, “Hocalarımız, Kur’an kursu öğreticilerimiz, imamlarımız, müezzinlerimiz yani bu sınıflarda derse giren hocalarımız bir annelik, babalık şefkatiyle çocuklarımıza kolaylaştırarak, zorlaştırmadan eğitim veriyorlar. Peygamber Efendimizin (s.a.s.) ortaya koymuş olduğu; ‘Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız.’ metodunu da takip ederek kısa zamanda çocuklarımıza temel dini bilgileri verme noktasında büyük bir başarı elde ediyorlar.” diye konuştu.

Her yıl Kur’an kurslarındaki niteliğin arttığına işaret eden Başkan Erbaş, Kur’an kurslarının Kur’an-ı Kerim ile temel dini bilgileri öğrenme noktasında yaz Kur’an kurslarının önemli eğitim kurumları olduğunu söyledi.

“2 MİLYON ÖĞRENCİ SAYISINA YAKLAŞTIK”

Başkan Erbaş, Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenci sayısına ilişkin, “Kur’an kurslarının açılışının ikinci haftası olmasına rağmen şu anda iki milyona yaklaşmış durumdayız. Benim kanaatim bu sezon sonuna kadar yaz Kur’an kurslarımızdan istifade edenlerin sayısı 4 milyon civarında olacaktır.” ifadelerini kullandı.

admin 105

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla