Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Aişe Annemizin Kıskançlığı Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar

Hz.Aişe Annemizin Kıskançlığı

Fahr-i Kainat Efendimiz (s.a.0) onun odasında kaldığı bir gün gece yarısı kalktı, kıyafetlerini giydi ve dışarı çıktı Aişe annemiz de peşini takip etti. Kendisi şöyle anlatıyor:Dini Sohbeti

Müminlerin Annesi Hz. Aişe Tek Din İslam’dır İslam Dini Son Dindir?  DiniSohbeti

“Beni bir kıskançlık aldı. Diğer hanımlarının yanına gidecek sandım. Ben de arkasından çıktım ve takip ettim. Rasulullah (s.a.v) Bakiu2l-Garkad kabristanlığına vardı ve orada yatan ashabına dua etmeye başladı. Ben yaptığımdan utanarak kendi kendime:

“Annem-babam sana feda olsun Ya Rasulallah! Sen Rabbinin rızası peşindesin. Ben ise nefsimle meşgulüm.” diyerek geri döndüm.

Bir müddet geçince Rasulullah (s.a.v) eve geldi. Durumu kendisine aynen naklettim. Bana:

“Ya Aişe! Allah Rasulü’nün sana haksızlık yapacağını mı sandın?” buyurdu. Sonra benden: “Ya Aişe! bu gece rabbime ibadetle meşgul olabilmem için bana müsaade eder misin?” diye izin istedi. ben de: “Anam-babam sana feda olsun. Elbette…” dedim. Bunun üzerine kendini ibadete verdi. Bütün geceyi tazarrü ve niyazla geçirdi.

Ne güzel bir eğitim…Ne yüce bir terbiye.. Ne üstün ahlak.. Hatasını, kusurunu, hasedini, kinini, kibrini yüzüne vurmadan ortaya dökmeden terbiye edebilmek… Onu rahmet ve muhabbet ışınlarıyla tedavi etmek… Şefkat nazarlarıyla eğitmek… Karşısındakine değer vererek onu elde etmek… İzin isteyerek onun gönlünü fethetmek… Ve bütün hayatında bu yüce ahlak ile hak yolunda devam etmek… Rabbimiz hak yolda karışımıza çıkacak engelleri bu yüce ahlakla aşabilmeyi bizlere de nasib eylesin. Amin.

 Hz.Aişe Annemizin Kıskançlığı

Selam ve Dua ile…

admin 315

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla