Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Allah’ın Rahmet ve Merhameti Nasıldır?

Allah’ın Rahmet ve Merhameti Nasıldır?
Allah’ın Rahmet ve Merhameti Nasıldır?

Allah’ın rahmet ve merhameti nasıldır? Peygamber (s.a.s.) Efendimiz’in dilinden Allah’ın kullarına karşı rahmet ve merhameti.

Allah Teâlâ kullarına karşı çok merhametlidir.

Resûlullâh sallâllâhu aleyhi ve sellem bir gün ashâbıyla birlikte otururken elinde üzeri sarılı bir şey bulunan bir adam gelerek Efendimiz’e şöyle dedi:

–Ey Allâh’ın Resûlü, Sen’i görünce buraya geldim. Gelirken bir ağaç kümesinin yanına uğradım. Orada bir kuşun yavrularının seslerini işittim de hemen onları alıp elbisemin arasına sardım. Derken anneleri gelip başımın üzerinde dönmeye başladı. Neticede ben yavrularının üzerini açtım, anne kuş gelip onların üzerine kondu. Ben tekrar üzerlerini örttüm. Şimdi onlar işte buradadır.”

ALLAH KİMLERE RAHMET EDER?
Allah’ın rahmet ve merhameti nasıldır? Peygamber (s.a.s.) Efendimiz’in dilinden Allah’ın kullarına karşı rahmet ve merhameti.DiniSohbeti.Net

Fahr-i Kâinât sallâllâhu aleyhi ve sellem Efendimiz:

“–Onları hemen bırak!” diye emretti. Adam da bıraktı. Ana kuş, kaçıp uzaklaşmak yerine yavrularının başında durdu, onları terk etmedi. Bunun üzerine Allâh Resûlü sallâllâhu aleyhi ve sellem ashâbına sordu:

“–Şu annenin yavrularına şefkatine hayret ediyorsunuz değil mi?”

“–Evet yâ Resûlallâh!” dediler. Bunun üzerine Peygamberimiz sallâllâhu aleyhi ve sellem:

“–Beni hak ile gönderen Zât-ı Zülcelâl’e yemin olsun ki, Allâh’ın kullarına karşı rahmeti, şu anne kuşun yavrularına karşı taşıdığı şefkatten daha fazladır. Onları götür, aldığın yere koy, anneleri de beraber olsun!” buyurdu. Sahâbî de onları derhâl yerlerine götürdü. (Ebû Dâvûd, Cenâiz, 1/3089)

 

 

ALLAH KİMLERE RAHMET EDER?

admin 170

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla