Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

LGBT’nin Hedefi Gençler

LGBT’nin Hedefi Gençler
LGBT’nin Hedefi Gençler

“Kulüp”, “topluluk”, “dayanışma” adı altında üniversitelerde örgütlenen LGBT lobisinin hedefi gençler. Peki LGBT kimlere hizmet ediyor? Türkiye’de neler amaçlıyor? LGBT’yi kimler destekliyor? LGBT’ye karşı ne yapılması gerekiyor? Türkiye’de LGBT gerçekleri.

Küresel bir çeteye dönüşen LGBT lobisi, üniversiteleri kuşatma altına almış durumda. Asit yağmurlarından farksız propagandalarının öncelikli hedefi gençler. Bunun için İstanbul’dan İzmir’e Aydın’dan Ankara’ya kadar birçok devlet ve özel üniversitede “kulüp”, “topluluk”, “dayanışma” adı altında LGBT propagandası yapılıyor. Yasağa takılmamak için üniversite yönetimlerine yapılan resmi başvurularda “Düşünce Kulübü”, “Fikir Platformu” gibi adlar kullanan LGBT’liler, gerçekte ise içinde “LGBT’, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” gibi ifadeler geçen sloganlarla faaliyet yürütüyor.

Maske İfadeler… Burs Tuzakları…

Türkiye’nin neredeyse her üniversitesinde açılan ve LGBT dernekleri tarafından fonlanan kulüpler öğrencilere, “akışkan kimliklerimiz” ve “üçüncü bir cinsiyet” adı altında LGBT’yi özendiren, üçüncü cinsiyete sürükleyen etkinlikler ve atölyeler düzenliyor. Üniversitelerde LGBT destekçisi kulüpler farklı isimlerle açılıyor. Rektörün onayından geçen kulüpler, farklı isimlerle LGBT propagandası yapıyor. Açılan kulüpleri üniversite bünyesinde çalışan bazı öğretim görevlileri de destekliyor. Konferanslar, atölye çalışmaları adı altında etkinlikler düzenleyen kulüpler burs veriyor, küresel LGBT STK’ları tarafından düzenlenen etkinliklere katılım için ücretsiz yurt dışı ve yurt içi seyahatler de gerçekleştiriyor.

Liseler de Tehdit Altında

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın, üniversitelerde kurulan kulüplerin LGBT fonları tarafından planlandığını sadece üniversitelerde değil liselerde de öğretmenlerin desteğinde öğrenciler örgütleştiklerini söyledi. Akın: “Önce empoze edip bozuyorlar sonra maşa olarak kullanıyorlar. Öğrencileri bozan eğitimciler tespit edilmeli” ifadelerini kullandı.

SAPKIN LOBİYİ BATI FONLUYOR

İçişleri Bakanlığı kayıtlarına göre Türkiye’de adında ve amacında LGBT kavramı geçen kayıtlı 29 dernek bulunuyor. Bu derneklerden 22’sine küresel fonlar ve yabancı ülkeler tarafından para yardımı yapılıyor. Dernekler Kanunu uyarınca yurt dışından yardım alan sivil toplum kuruluşlarının bu paraları harcamadan önce beyan etmesi gerekiyor. Beyanlara göre bu derneklere son 5 yıl içerisinde (2018-2022) güncel döviz kuruyla 362 milyon lira (20 milyon 66 bin dolar) para aktarıldı. Bu paralar derneklerin beyan ettikleri gelirlerin yüzde 95.08’ini oluşturdu.

Kim Ne Alıyor?

En çok fon alan Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği oldu. CHP’li 10’dan fazla belediye ile ortak proje de geliştiren derneğe 5 yılda güncel dolar kuruyla 120 milyon lirayı aşkın (6 milyon 675 bin dolar) para aktarıldı. İkinci sırayı 84 milyon 188 bin lira (4 milyon 677 bin dolar) ile Kaos Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği, üçüncü sırayı ise 77 milyon 681 bin lira (4 milyon 315 bin dolar) ile Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği aldı.

Kim Destekliyor?

Derneklere fon aktaranların yelpazesi oldukça geniş. Ülke bazında en çok fonu 74 milyon lira ile İsveç aktardı. Onu sırayla Belçika, ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, Norveç, Fransa, Makedonya ve Kanada takip etti. Kuruluş olarak da en çok yardım Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletler’den (BM) geldi. İsveç Konsolosluğu, ABD Büyükelçiliği, Hollanda Büyükelçiliği gibi yabancı devletlere bağlı misyon temsilcilikleri de fon aktaran kuruluşlar arasında.

BÜYÜK AİLE BULUŞMASI

LGBT propaganda ve dayatmalarına karşı çıkan Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu öncülüğünde ve 150’den fazla sivil toplum kuruluşunun katılımıyla geçtiğimiz Eylül ayında Büyük Aile Buluşması gerçekleştirildi. Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu Genel Başkanı Kürşat Mican, yaptığı açıklamada, çocuklara ve gençlere yapılan LGBT dayatmasına karşı bir araya geldiklerini söyledi. Mican, bu tehdidin bireysel özgürlük ve hak kılıfıyla sunulduğunu belirterek, “İnsan neslini tüketecek bu propaganda ve dayatma en temel insan hakkı olan var olma hakkını elimizden almaya kastetmiş durumdadır. Bugün biz hiçbir nefret söyleminde bulunmadık. Kişileri hedef almadık. Haklı talebimizi nefret söylemi diye çarpıtmaya çalıştılar. Üstüne basa basa ‘LGBT dayatmasına karşıyız’ dememize rağmen bizi LGBT bireylerle karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Daha da ileri gittiler. Provoke etmeye çalıştılar. İnsanımızın sağduyusu, kara propaganda ve provokasyonlara galip geldi. Başaramadılar, başaramayacaklar.” diye konuştu. Buluşmanın Saraçhane Parkı’ndaki bölümünde ise oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, Ali Nuri Türkoğlu, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Saygılı, İstanbul Aile Vakfı Başkanı Sami Yılmaz gibi isimlerin yanı sıra toplumun çok farklı kesiminden konuşmacılar da yer aldı.

Gençlerimiz ve Çocuklarımız Tehlike Altında

Prof. Dr. Sefa Saygılı, buradaki konuşmasında, cinsel sapkınlığın doğuştan ve genetik olduğunun söylendiğini dile getirdi. Bunların kesinlikle yalan olduğunu kaydeden Saygılı, “Bu cinsel sapkınlıklar sonradan oluşuyor. Kesinlikle genetik değil. Baktığımızda kromozomlarında, hormonlarında problem yok, genetiğinde problem yok. Bunlar sonradan olma. Bu akımlarla maalesef bunlar ülkemizde yaygınlaştırılmak isteniyor. Ateş, yuvalarımıza kadar geldi. Gençlerimiz ve çocuklarımız tehlike altında. Biz eşcinsel zavallı insanlarımıza karşı değiliz. Onlara yardım etmek istiyoruz. Bizim karşı olduğumuz LGBT’nin dayatmasıdır, yaygınlaştırılmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Ellerinizi Çocuklarımızın Üstünden Çekin

“Çocuklarımızın LGBT Dayatmasından Korunması İçin Yürüyoruz” sloganlı etkinlik için duyurulan vakitten saatler önce Saraçhane Parkı vatandaşlarca dolduruldu. Binlerce kişi Fatih Camisi, Aksaray ve Unkapanı çevresinde beklemek zorunda kaldı. Buluşmaya gelenler, ellerinde Türk bayraklarının yanı sıra “Manevi Kalkınma Şart”, “Manevi ve Ahlaki Kalkınma Yasası”, “Sapkınlığa Dur De”, “Cinsiyetsiz Toplum Projesine Dur De”, “Aileye Savaş Açanlara Geçit Vermeyeceğiz”, “Sapkınlığa Hayır”, “Aile Hedefte Başını Çevirme” ile “Küresel Çeteden Aileni ve Neslini Koru” yazılı dövizler taşıdı.

20 Milyon Ders Başı Yaptı

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla ülke genelinde yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1 milyon 200 bin öğretmen ders başı yaptı. Eğitim yılı hazırlığı kapsamında okullara 3,1 milyar liralık bütçe gönderildi. Bu yıl ayrıca 1450 yeni anaokulu ve 10 bin 200 ana sınıfı açıldı. Bakanlık, bu yılsonuna kadar 3 bin anaokulu hedefinin üzerine çıkmayı planlıyor. Aktif kullanılmayan köy okullarının yaşam merkezlerine dönüştürülmesi çalışmaları kapsamında da yaklaşık 800 köy yaşam merkezi hizmete sunuldu. Yılsonuna kadar da 6 bin 970 köy yaşam merkezine ulaşılması hedefleniyor. Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi kapsamında, 16 bin 361 kütüphane yapıldı ve kütüphanelerdeki kitap sayısı 80 milyona ulaştı. Eğitim ailesine bu yıl, 1 Eylül’de ataması yapılan 20 bin öğretmen daha katıldı.

LGBTYE KARŞI NE YAPMAK GEREKİR?

admin 178

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla