Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
Sohbet Girişi
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

“TRT Diyanet Çocuk” Kanalı Yayın Hayatına Başladı

“TRT Diyanet Çocuk” Kanalı Yayın Hayatına Başladı
“TRT Diyanet Çocuk” Kanalı Yayın Hayatına Başladı

Türkiye’nin dini içerikli ilk çizgi film kanalı olma özelliği taşıyacak olan TRT Diyanet Çocuk kanalı yayın hayatına resmen başladı.

Türkiye’nin dini içerikli ilk çizgi film kanalı TRT Diyanet Çocuk, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) iş birliğinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın katıldığı törenle yayın hayatına başladı.

TRT DİYANET ÇOCUK YAYINDA!

TRT Diyanet Kanalı bünyesinde kurulan ve “Kalplere Yolculuk” sloganıyla 24 özgün içerikle çocuklar için dini animasyon çizgi diziler üretecek “TRT Diyanet Çocuk” kanalı test yayınına başladı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Itri Konferans Salonu’nda düzenlenen açılış programında konuşan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT Diyanet Çocuk kanalı üzerinde uzun zamandır titizlikle çalıştıklarını belirterek, “Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak da çocukları her zaman ‘bize emanet edilmiş kalpler ve zihinler’ olarak gördük” dedi.

Sobacı, çocuklara yönelik tüm çalışmaları, psikolog, pedagog ve çocuk gelişim uzmanları eşliğinde yürüterek onların gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde hassasiyetle hareket ettiklerini aktardı.

TRT Diyanet Çocuk kanalının yayın hayatına başlarken, yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası alanda da kayda değer bir boşluğu doldurmak üzere yola çıktığını kaydeden Sobacı, “Kanalımız, vatan, millet, bayrak, din, dil, aile gibi ortak değerlerimizi; yaşları, algı düzeyleri ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış yapımlarımızla çocuklarımıza anlatacak” diye konuştu.

Sobacı, animasyonları 3-6 ve 6-12 yaş arasındaki okul öncesi ve eğitim öğretim grubundaki çocuklar için sahih ve muteber kaynaklardan süzerek hazırladıklarını belirterek, şefkat ve merhamet okyanusu İslam’ı, güzel ahlakı, iyiliği ve insani değerleri merkeze alacaklarını kaydetti.

 

admin 174

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Copyright © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Dinisohbeti.net islami sohbet sitesi AsBuLuT_CINN.
 
Araç çubuğuna atla